E-Mail:
Wachtwoord:

Wachtwoord vergeten?
Zoek uw specialist of instelling en plaats een beoordeling.

Er is geen specialist of instelling gevonden naar aanleiding van uw zoekopdracht. Verander uw zoekopdracht of:

Specialist toevoegen Instelling toevoegen
Terug naar overzicht
Help ook anderen met een beoordeling na uw behandeling. Voer uw behandeldatum en emailadres in en krijg een herinnering.
Behandeldatum
Email:

Gemiddelde score 6,43 Uit 3 reviews

Werkzaam bij

Vergelijkbare artsen
Klinieken

Aanmelden nieuwsbrief

Ad
Beoordelingen
Geef beoordeling

Cijfer: 1,30

Details

Teleurstellende behandeling bij Emans

Evi V., jaar, vrouw. Op 14 mar 2026, Eindhoven

Van april 2022 tot oktober 2024 werd ik meermaals door Emans geopereerd wegens een instabiele knieschijf en afgebroken kraakbeen. Tijdens onze gesprekken over de operatie drukte hij mij op het hart dat het een "eenvoudige" ingreep zonder complicaties zou zijn, waarbij mijn knieschijf stevig zou vastzitten. De ingreep diende spoedig plaats te vinden, aangezien het afgebroken kraakbeen teruggezet moest worden. Uiteindelijk bleek het kraakbeen niet meer teruggezet te kunnen worden.

Emans gaf tijdens afspraken veelvuldig aan dat hij de enige operateur zou zijn, aangezien hij ook mijn behandelende arts was. Echter, op de uitnodiging voor de ingreep stond dat Boymans mij ging behandelen. Uiteindelijk werd ik door beide chirurgen geopereerd, terwijl mij nooit eerder werd verteld dat een dergelijke samenwerking plaats zou vinden.

Vanaf het begin van de revalidatie voelde ik een constante wrijving in mijn knie die niet verdween, en na verloop van tijd werd achteruitgang zichtbaar. Tevens gebruikte Emans geen beeldvorming om de postoperatieve situatie te beoordelen.

Ook mijn rechterknie heb ik door Emans laten behandelen, mede omdat ik mij tijdens de gesprekken niet vrij voelde om mijn zorgen te uiten. Zo behoorden opmerkingen als "zelfs een boomstam kan de knie niet doen luxeren" tot zijn standaardvocabulaire. Uiteindelijk belandde ik in een rolstoel wegens de aanhoudende problemen in mijn knie.

Mijn zorgen over de persisterende instabiliteit werden pas geuit nadat ik mijn voet brak. Emans wuifde deze weg en stelde slechts voor om een patella push brace – een klein bandje – te dragen en te "dansen" om rompstabiliteit te verbeteren. Zumba werd echter afgeraden omdat de knieschijf dan wél zou luxeren. Pas tijdens dit gesprek werd duidelijk dat het een probleem aan de knieschijf betrof, iets wat veel eerder verduidelijkt had moeten worden. Hij gaf aan dat hij een MRI zou laten maken, maar hij kon toen niet verklaren wat hij verwachtte te zien.

Toen ik maanden later na een tijdrovende MRI terugkeerde, inmiddels nauwelijks nog mobiel ondanks stevige braces, wist hij niet wat er aan de hand was en raadpleegde hij uiteindelijk een collega-arts (dr. Feczko). Door hem werd vastgesteld dat ik een x-stand had ontwikkeld en dat meerdere factoren een rol speelden. Tot mijn schrik gaf Emans vervolgens aan dat hij me al binnen tien jaar na de operatie had verwacht terug te zien. Daarnaast werden mogelijke scenario's zoals een knieprothese op mijn veertigste en levenslange pijn als "zekerheid" gepresenteerd. Uiteindelijk bleek dat mijn situatie door een echte specialist beoordeeld moest worden, waardoor hij mij doorverwees.

Later belden mijn ouders hem om te vragen of hij contact kon opnemen met de echte specialist, aangezien beeldvorming in het dossier ontbrak. Tijdens dat telefoongesprek gaf hij voor het eerst toe dat mijn groeischijven op vijftienjarige leeftijd nog open waren. Dat was de oorzaak van de stand, en op basis daarvan zou het ziekenhuis het behandelprotocol aanpassen. Echter, dit gaf hij pas toe nadat mijn moeder er expliciet naar vroeg, en het werd tijdens de voorafgaande afspraken nooit besproken. Mijn dossier werd hierna zonder onze toestemming door Emans gesloten, waardoor ik zonder hulpverlener kwam te zitten.

Toen ik bij de andere orthopeed langsging bleek dat mijn groeve bolvormig was (trochlea dysplasie), en daar werd volgens de specialist onvoldoende rekening mee gehouden bij het verplaatsen van de pezen. Hij gaf bovendien aan dat de pezen wederom operatief verplaatst dienen te worden. Bij mij heeft zijn behandeling tot een veel zwaarder traject geleid, waardoor ik meerdere zeer complexe operaties moet ondergaan.

Ik deel mijn ervaring in de hoop dat anderen hierdoor beter geïnformeerde keuzes kunnen maken, niet om de reputatie van het ziekenhuis of Emans te ondermijnen. Aanvankelijk had ik veel vertrouwen in zijn kunde, maar dit nam wezenlijk af naarmate de tijd verstreek. Hopelijk blijven anderen dit soort teleurstellingen bespaard.

Plus punten
Hoewel Emans aanvankelijk een zeer betrokken en vriendelijke arts leek, bewees zijn latere behandeling het tegendeel. Alles overziend ben ik uiterst ontevreden over de verkregen behandeling, aangezien mijn situatie in zijn handen aanmerkelijk verslechterde.
Verbeterpunten
Gedurende mijn behandeling ervoer ik een groot gebrek aan interesse in mijn klachten, terwijl dat na grote operaties wel van artsen wordt verwacht. Een dieptepunt was ons laatste gesprek, waarin Emans weigerde om van zijn werkstoel op te staan om mijn knie te bekijken. Er moest grote druk uitgeoefend worden om hem tot actie te manen, wat ik als ongebruikelijk ervoer. Bovendien besprak hij de (mogelijke) risico's van de operaties niet, wat mijn beeld van de prognose vertekende. Al met al had ik achteraf gezien meer eerlijkheid, begrip en initiatief verwacht.
via bestespecialisten.nl

Cijfer: 10,00

Details

Een heel goede chirurg orthopeed

Anoniem, 56 jaar, vrouw. Op 19 may 2023, Eindhoven

Dr Eemans heeft mijn beide knieën geopereerd met een fantastisch resultaat. Ik beweeg en sport pijnvrij!

Plus punten
Perfecte diagnose en behandeling. Dr
Eemans is een heel fijne arts en mens.
Verbeterpunten
Ga zo door!!
via bestespecialisten.nl
23 jul 2019

Medische beoordelingen via ZorgkaartNederland zijn tijdelijk niet beschikbaar. Behandeld door orthopedisch chirurg P.J. Emans? Plaats een beoordeling en help andere patiënten.

Ik vindt dr Emans een hele fijne dokter een man die je begrijpt tot ik pijn heb en heel veel...

Beoordeel specialist Emans










  • Behandeling
    Ontevreden
    Tevreden
  • Communicatie
    Slecht
    Goed
  • Duur tot afspraak
    Maanden
    Dagen
  • Innovatie
    Laag
    Hoog



Uw gegevens ter verificatie.


LET OP! U dient de verplichte velden(*) naar waarheid in te vullen.


Dit emailadres is al geregistreerd, voer het bijbehorende wachtwoord in. Of kies een ander emailadres.
Het ingevoerde wachtwoord is onjuist. Probeer het nogmaals.

Wachtwoord vergeten?












Informatie tbv consult


Email:
We zijn uw verzoek aan het verwerken...